All of Us Are Dead 2. sezonda neler oluyor? (Hala oluyor mu?)

Netflix’te en çok beklenen Kore dizilerinden biri All of Us Are Dead olsa gerek. Hatta bunu bir adım daha ileri götürüp yayın platformundaki en iyi Kore dizisi olduğunu bile söyleyebilirim ama bu sadece benim görüşüm. Birçoğu Squid Game’in öyle olduğunu iddia eder ve ben tamamen anlıyorum. Bu iki gösterinin ortak noktasının ne olduğunu biliyor musunuz? Yaklaşan ikinci sezonları için yayın tarihi yok. Bunda ne var?

Squid Game’in 2. sezonuyla ilgili, All of Us Are Dead’in 2. sezonundan daha fazla bilgi var. Hatta Netflix, yakın zamanda Squid Game: The Challenge adlı, Kore hayatta kalma drama dizisine dayanan bir realite yarışması dizisi bile yayınlayacak. . Bu kesinlikle ikinci sezon çıkana kadar hayranları eğlendirecek. Peki ya Hepimiz Öldük? Programın Haziran 2022’de yenilenmesinden bu yana neredeyse cırcır böcekleri ve radyo sessizliği yaşandı.

Şu ana kadar aldığımız tek güncelleme üretimin henüz başlamamış olmasıydı. Mart 2023’te, Hepimiz Ölüyüz yıldızı Park Ji-hu, Teen Vogue’a verdiği bir röportajda çekimlerin başlamadığını söyledi. O zamandan bu yana aylar geçti ve ikinci sezonun çekimleri konusunda oyuncu kadrosu ve ekip hakkında hâlâ bir haber alamadık. Bu bizi All of Us Are Dead 2. sezonun artık gerçekleşip gerçekleşmediğini sorgulamaya yöneltiyor.

Araştırmamızı yaptıktan sonra zombi dizisinin hala Netflix’te tercih edildiğini keşfettik. Yayıncının gösteriyi iptal ettiğine dair herhangi bir rapor veya haber yok. Yapımı alışılmadık derecede uzun zaman alıyor ve bunun neden olabileceğine dair bir fikrimiz var.

Öncelikle bunun yapımı uzun süren ilk Netflix Kore dizisi olmadığını söyleyerek başlayayım. Squid Game, Hellbound ve Sweet Home yeni sezonlarıyla geri dönmesi gereken ancak henüz dönmeyen Kore dizilerinden sadece birkaçı.

Sweet Home’un ilk sezonu Aralık 2020’de çıktı ve ikinci sezonu neredeyse üç yıl sonra Aralık 2023’te yayınlanacak. Squid Game ve Hellbound’un ikisi de 2021’de çıktı. İkinci sezonları nerede? Yani All of Us Are Dead’in 2. sezonunun henüz çıkmamış olması o kadar da şaşırtıcı değil.

İkinci sezonun bu kadar uzun sürmesinin ana nedeninin, oyuncuların ve yapım ekibinin çoğunun başka projeler üzerinde çalışmakla meşgul olması olduğunu düşünüyoruz. Örneğin Park Ji-hu, Spirit Fingers adlı yeni bir Kore dizisi üzerinde çalışıyor. Ek olarak, rol arkadaşı Yoon Chan-young, I Became a High School Students As a Gangster adlı yeni bir drama dizisi üzerinde çalışıyor.

Dizinin yaratıcıları Chun Sung-il, Lee Jae-kyoo ve Kim Nam-su da başka programlar üzerinde çalışıyorlardı. Chun Sung-il, popüler K-Drama King the Land üzerinde çalışıyordu ve Lee Jae-kyoo ve Kim Nam-su, Kore draması Daily Dose of Sunshine üzerinde çalışıyorlardı. Bu gösterilerin ikisi de 2023’te çıktı.

All of Us Are Dead, Güney Kore yapımı olduğu için WGA ve SAG-AFTRA saldırılarından hiçbir şekilde etkilenmedi. Uzun süren bekletme, oyuncu kadrosunun ve ekibin başka şeyler üzerinde çalışmakla meşgul olmasından kaynaklanıyor gibi görünüyor. Umarım bu yılın sonuna doğru ikinci sezonla ilgili güzel haberler duyarız.

All of Us Are Dead’in 2. sezonuyla ilgili yeni güncellemeler için takip etmeye devam edin.