Milyoner: Mehmet Akif Ersoy Şiiri Sorusu

Kim Milyoner Olmak İster’de Milyoner: Mehmet Akif Ersoy Şiiri Sorusu ve cevabı: Geçmişten adam hisse kaparmış… Ne masal şey! Beş bin senelik kıssa yarım hisse mi verdi? “Tarih”i “tekerrür” diye tarif ediyorlar; Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi? şiiri hangi şaire aittir? 15 Ekim 2023 Pazar günü Kim Milyoner Olmak Begüm Özbakar’a sorulan 100 bin liralık yarışma sorusu ve cevabı. Her Pazar günü saat 20:00’da ATV’de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sevilen sunucusu Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumu ile yeni bölümüyle karşımızda. Her hafta ilgi çekici sorularla karşımızda olan Kim Milyoner Olmak ister bu hafta da şaşırtıcı sorularla karşımızda.

Begüm Özbakar kimdir?

Begüm Özbakar kimdir?
Begüm Özbakar kimdir?

30 yaşında olan Begüm Özbakar, İstanbul’da doğmuş ve şu an yine İstanbul’da yaşıyor. Koç Üniversitesi Kimya bölümünden mezun olan Begüm Hanım, kendi aile şirketinin satış bölümünde çalışma hayatına devam ediyor.

Kim Milyoner Olmak İster Sorusu ve Cevabı

Milyoner Sorusu: Geçmişten adam hisse kaparmış… Ne masal şey! Beş bin senelik kıssa yarım hisse mi verdi? “Tarih”i “tekerrür” diye tarif ediyorlar; Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi? şiiri hangi şaire aittir?

A- Namık Kemal
B- Yahya Kemal Beyatlı
C- Mehmet Akif Ersoy
D- Tevfik Fikret

Doğru Cevap: C Şıkkı Mehmet Akif Ersoy